roleta hit

Z jakich materiałów wykonane są dekoracyjne rolety?

Prawdziwym hitem  dekoracjach okiennych są rolety wykonane z materiału. Mocowane do ściany lub sufity za pomocą łatwych w montażu uchwytów, mogą być wykonane z różnego rodzaju tkanin. Pasują doskonale zarówno do wnętrza nowoczesnego lub tradycyjnego, wszystko zależy od rodzaju tkaniny jaką zastosujemy.  W przypadku rolet sprawdzają się tu wszystkie rodzaje tkanin zarówno te firanowe jak i zasłonowe.

Tkaniny grubsze: tafta, shantung, bawełna doskonale sprawdzą w roli zasłony, tkaniny cieńsze bardziej transparentne jak woal, batyst, organza będą spełniać funkcję firany. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie okna bez zasłon, do firanowej formy rolety zawsze możesz dodać cięższą tkaninę i umieścić ją po jednej lub dwóch stronach okna. Będzie stanowić ona element dopełniający rolety i sprawi, że aranżacja okna stanie się bardziej urozmaicona.

Najpopularniejsze są rolety rzymskie charakteryzujące się prostym zakończeniem. Posiadają kilka modeli o różnym sposobie podciągania materiału do góry. Rolety rzymskie możemy uatrakcyjnić doszywając do dolnej krawędzi falbanę, obszywając je lamówką lub łącząc ze sobą kilka materiałów.

Roleta austriacka jest to rodzaj rolety najbardziej dekoracyjny. Pięknie prezentuje się w sypialniach i salonach. Roleta ta posiada pionowe transparentne pasy. Znajdująca się na górze rolety szyna wykończona jest marszczącą rzepową taśmą. Dzięki takiemu rozwiązaniu na szynie tworzą się ozdobne, pionowe marszczenia. Ten model charakteryzuje się zaokrąglonymi fałdami na dole rolety, które mogą być wykończone, lamówką, koralikami lub frędzlami.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz