ładna sypialnia dom rolety

Jak urządzić małą sypialnie w bloku?

Sypialnia, tak jak żadne inne pomieszczenie, powinna być przytulna. Niestety, to często również najmniejszy pokój w mieszkaniu. Co zrobić, aby sypialnia nie stała się synonimem ciasnoty? Jak urządzić małą sypialnie w bloku? Poznaj nasze pomysły.

Jak urządzić małą sypialnię w bloku — 5 praktycznych wskazówek

Chociaż mogłoby się wydawać, że niewielka przestrzeń ogranicza, możesz urządzić sypialnie w bloku w taki sposób, żeby była funkcjonalna i praktyczna.

Duże łóżko w małej sypialni

Urządzając sypialnię, nawet tę małą, nie zapominaj o jej przeznaczeniu. Najważniejszym meblem w tym pokoju jest łóżko, dlatego nie wybieraj małego za wszelką cenę, żeby tylko zaoszczędzić trochę miejsca. Optymalna szerokość łóżka, taka by dobrze się wyspać, to 140-160 cm, nawet jeśli zajmie całą sypialnię. Grunt to się dobrze wyspać.

Półka nad łóżkiem

Jeśli sypialnia jest tak mała, że po włożeniu łóżka nie ma już miejsca nawet na stolik nocny, alternatywne rozwiązanie to półka nad łóżkiem. Będziesz mógł trzymać na niej podręczne drobiazgi, które zazwyczaj leżą na nocnym stoliku. Może być tylko jeden mały problem. Jeśli zamontujesz półkę zbyt nisko, przy każdym przebudzeniu, będziesz się uderzać w głowę. Dlatego, zanim zamontujesz taki mebel, najpierw dokładnie wszystko wymierz.

Jasne kolory albo fototapeta

Jak optycznie powiększyć małą sypialnie? Postaw na jasne, pastelowe kolory. Dzięki nim pomieszczenie wyda się nie tylko bardziej przestronne, ale również przytulne. Inne rozwiązanie to np. magnoliowa lub morska fototapeta. Czego lepiej unikać? Żywych, kontrastowych kolorów, bo zamiast wyciszyć, niepotrzebnie Cię pobudzą.

Szafa wbudowana w ścianę

Nawet jeśli do sypialni zmieszczą się jeszcze jakieś meble, poza łóżkiem, ich nadmiar sprawi, że zrobi się ciasno i poczujesz się przytłoczony. Co w takim razie możesz zrobić, jeśli chcesz wykorzystać przestrzeń w 100%? Dobrym patentem jest szafa wbudowana w ścianę. Dzięki temu w niewielkiej sypialni znajdzie się jeszcze miejsce na ubrania i bieliznę.

Lustra

Niewiele osób wie, że lustra w pomieszczeniu, optycznie powiększa przestrzeń. Jeśli więc lusterko w łazience, to dla Ciebie za mało, potraktuj ozdobne lustro w sypialni, jak element dekoracyjny, który jest nie tylko praktyczny, ale również miły dla oka (i nie mamy tu na myśli jedynie odbicia, które w nim zobaczysz).

Delikatne zasłony

Jeśli nie chcesz, żeby Twoja sypialnia wydawała się mała i ciasna, odsłaniaj okna, kiedy tylko możesz. Zamiast ciężkich i grubych zasłon, wybierz te z lekkiego i zwiewnego materiału. To samo dotyczy rolet, kiedy tylko możesz, podnoś je do góry.

Jak urządzić małą sypialnie w bloku — podsumowanie

Wystarczy odrobina kreatywności, żeby z małej sypialni uczynić ulubione miejsce z całego domu. Takie, w którym się zrelaksujesz, wyśpisz, a może przeżyjesz niezapomniane chwile.

Jeśli jednak planujesz remont sypialni i nie chcesz, żeby Twoja praca poszła na marne, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie w postaci ubezpieczenia mieszkania.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz