piękna komoda meble w bloku

Małe mieszkanie w bloku? Spraw, aby było funkcjonalne i przestronne!

Mieszkania w blokach – szczególnie te mniejsze, kojarzą się zazwyczaj z ograniczoną przestrzenią, brakiem wygody oraz niewielką funkcjonalnością. Najbardziej pogrążające w tego typu mieszkaniach są ciemne meble, bałagan, niespójna kolorystyka oraz zbyt otwarte szafki. Istnieją jednak sprytne sposoby na urządzanie niewielkich mieszkań, dzięki którym Twoja przestrzeń stanie się znacznie bardziej funkcjonalna i estetyczna.

Bez względu na to, czy zamierzasz urządzić je na własną rękę, czy raczej zdecydujesz się na pomoc architekta – ten poradnik z pewnością Ci pomoże.

  • Projektowanie wnętrz Lublin – maksymalne wykorzystanie minimalnej przestrzeni

Kluczem do sukcesu w aranżacji niewielkich mieszkań, jest organizacja. Postaraj się jak najbardziej wykorzystać przestrzeń, którą posiadasz. Zadbaj o funkcjonalne szafki, półki i regały, które pomieszczą wszystkie Twoje rzeczy. Zdecyduj się raczej na rozkładaną sofę, a nie podwójne łóżko, a jeżeli jednak wolisz tę drugą opcję – wybierz to z miejscem na przechowywanie. Meble sięgające do sufitu, wyposażone w wiele szuflad i półek sprawdzą się doskonale. Stawiaj również na jasne kolory, lustra oraz błyszczące fronty, dzięki którym pomieszczenie wyda się przestronniejsze.

fotel w mieszkaniu

Jasne kolory ścian również będą doskonałym wyborem do tego typu przestrzeni. Unikaj także różnorodności kolorystycznej w pomieszczeniach. Spójność jest w tym wypadku kluczem do sukcesu. Oczywiście żadne mieszkanie nie będzie miało charakteru bez odpowiednich dodatków. Niektóre z nich potrafią także doskonale powiększyć optycznie pomieszczenie. Lustra sprawdzą się tutaj perfekcyjnie, podobnie jak większe obrazy z roślinnymi motywami lub minimalistyczne, nowoczesne plakaty. Zrezygnuj natomiast z ozdób stawianych na szafkach, a przynajmniej ogranicz ich ilość i wybieraj takie, które nadadzą wnętrzu lekkości. Ciężkie zasłony również nie będą zbyt dobrym rozwiązaniem. Wybierz raczej rolety lub delikatne firanki, dzięki którym mieszkanie wyda się przestronniejsze.

Na własną rękę czy z pomocą architekta? Usługi projektanta wnętrz mogą być dla Ciebie doskonałym wyjściem!

Korzystanie z usług projektantów wnętrz może wydawać się opcją zarezerwowaną dla najbogatszych. Okazuje się jednak, że dzięki odpowiedniemu projektantowi możemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, unikając zbędnych wydatków. Projektowanie wnętrz Lublin to usługi, dzięki którym możesz przemienić swoje niewielkie mieszkanie w nowoczesny azyl z miejscem dla każdego domownika. Na stronie internetowej https://www.interior-artstudio.pl/ znajdziesz ofertę firmy świadczącej usługi z zakresu projektowania wnętrz w Lublinie, która pomoże Ci stworzyć niesamowitą, funkcjonalną i przyjemną dla oka przestrzeń w Twoim własnym mieszkaniu.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz