montaz jak rolety na wymiar

Montaż rolet na wymiar

Nie da się ukryć, że prywatność w domu mieszkalnym to kwestia niezwykle ważna w perspektywie poczucia bezpieczeństwa i świętego spokoju. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy budynek mieszkalny musi być odpowiednio doświetlony, więc wystarczająca ilość okien, przez które promienie słoneczne mogą dostać się do środka.

O ile dawniej używało się różnorodnych zasłon czy firan, o tyle dziś staromodne, materiałowe zasłony są regularnie wypierane przez różnego typu rolety, których użytkowanie jest znacznie prostsze i nie wymaga cyklicznego czyszczenia, wiążącego się jednocześnie z czasochłonnym montażem.

Rolety okienne na wymiar – co warto wiedzieć?

Rolety okienne oferowane przez niezliczoną ilość producentów różnią się od siebie konstrukcją, materiałem wykonanym do ich wyprodukowania oraz zastosowaniem. Standardowe rolety okienne są montowane nad oknem, jednak istnieją również rolety bezpośrednio przylegające do szyby okiennej – w tym wypadku musimy zatroszczyć się o odpowiednio dopasowany montaż rolet na wymiar.

Wiodącą kwestią takiego działania jest przede wszystkim funkcjonalność, ale odpowiednie dopasowanie wymiarów przy montażu rolet ma swoje odzwierciedlenie w estetyce, która bądź co bądź będzie stanowiła bardzo ważny aspekt w perspektywie wieloletniego użytkowania.

Montaż rolet na wymiar w praktyce

Montaż rolet to sprawa bardzo prosta, jednakże wymaga ona precyzyjnego podejścia przede wszystkim pod kątem wymiaru. Uwzględniając, że roleta ma zasłaniać samą szybę okienną należy mierzyć tylko i wyłącznie szerokość szyby od jednej strony ramy okiennej, do drugiej.

W tym miejscu należy wykazać się precyzją, ponieważ zbyt krótka roleta odsłoni drogę dla przepływu światła, zaś zbyt długa najzwyczajniej wyjdzie poza ramy szyby, a więc nie wpasuje się w nią. Należy pamiętać, że przed doborem producenta rolet na wymiar warto zapoznać się z opiniami o firmie – nierzadko zdarza się, że firmy same oferują proces montażu rolet, jednak kwestie pomiarowe wykonane przez nas są w stanie znacznie usprawnić cały proces.

Post Author: Roletowo.pl

1 thought on “Montaż rolet na wymiar

    TakJEst

    (19 maja, 2021 - 9:26 pm)

    należy pamiętać, że rolety powinny być bardzo dokładnie odmierzane..

Dodaj komentarz