rolety elewacyjne

Rolety Elewacyjne – na jakiej zasadzie one działają?

W ostatnich czasach ogromną popularność zdobyły rolety Elewacyjne, o których coraz częściej mówi się, że są doskonałym sposobem na odstraszenie złodziei. Poniżej pokrótce kilka rad i przestróg od klientów, którzy zakupili i użytkują na co dzień tego rodzaju rolety.

Wielu dotychczasowych klientów, którzy zdecydowali się na zakup rolet elewacyjnych jest zadowolonych z dokonanego przez nich zakupów. Do głównych atutów tego rodzaju rolet zaliczają ich bezawaryjność. Ponadto wpływają na termoizolacje okien, w zimę chronią przed zimnem, zaś latem podczas upałów rolety na dzień spuszczane są na dół, dzięki temu pomieszczenie nie nagrzewa się, a po południami, gdy wracamy z pracy po ciężkim, upalnym dniu to zastajemy przyjemne, chłodne pomieszczenie. Z kolei zimą spuszczane rolety na noc, mają za zadanie obniżyć koszta ogrzewania domu, ponieważ tworzą dodatkową izolację.

Rolety elewacyjne są często polecane przez deweloperów, którzy uważają, że rolety chronią dom zarówno przed zimnym jak i nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia. Deweloper ma często również wpływ na decyzję zastosowania elektrycznego sterowania rolety tarasowej, jak i w jadalni, ponieważ są to najcięższe typy rolet zewnętrznych, które sterowane elektrycznie jest dużo łatwiej obsłużyć.

Rolety Elewacyjne – zalety:

Rolety Elewacyjne również zapewniają ciszę w pomieszczeniu, ponieważ tłumią hałas, a co raz częściej mówi się, że są również doskonałym sposobem na odstraszenie złodziei, dzięki temu, że nie ma możliwości podniesienia ich z zewnątrz ze względu na zastosowaną niewidoczną blokadę, która znajduję się przy wieszakach.

Prócz atutów rolet elewacyjnych znajdzie się również kilka wad, między innymi fakt, iż rolety sterowane elektronicznie niosą za sobą ryzyku, kiedy zostanie wyłączony prąd.  Jednak problem ten szybko może zostać rozwiązany dzięki zastosowaniu mieszanego systemu sterowania, dzięki któremu w razie braku prądu, nie będziemy skazani na ciemność w domu.

Rolety Elewacyjne – specyfikacja montażu w tym teście:

Parametry domu, wymiary, ilość zamontowanych rolet elewacyjnych: dom parterowy o powierzchni 108 m2, roleta tarasowa o wym. 160x200cm; roleta w jadalni 220×180 cm, w garażu 50×60 cm i 4 rolety w pozostałych pomieszczeniach o wym. 90x110cm

Opis rolet elewacyjnych: Pancerze wykonane z aluminiowych profili, ocieplone specjalną pianką PU, o szerokości 40 mm, z kolei dolna listwa o szerokości 70 mm, Prowadnice wykonane z PVC- w największych oknach o szer. 7 cm, a najmniejszych o szer. 5 cm. Klapa rewizyjna od czoła skrzynki na zewnątrz. Skrzynki rolet wykonane z PCV o wysokości 20 cm- kształt półokrągły. Rolety elewacyjne zostały zamontowane razem z nowymi oknami przez pracowników firmy deweloperskiej, którzy budowali dom.

Sterowanie Roletami: elektrycznie powinna być sterowana roleta tarasowa i roleta w jadalni, pozostałe rolety elewacyjne mogą być sterowane ręcznie, służy do tego specjalny zwijacz, który jest uchylany z linką.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz