rolety zewnętrzne na okna poznań

Różnorodne Rolety – jeszcze więcej o roletach…

Rolety okienne są ważnym elementem każdego wnętrza. Pełnią one nie tylko rolę ochronną przed słońcem, jak również pełnią funkcję dekoracyjną. Obecnie na rynku jest dostępna szeroka gama różnego rodzaju rolet. Dlatego też każdy z klientów nie będzie miał żadnych problemów z doborem odpowiedniej rolety do danego pomieszczenia.

Zatem czym należy się kierować przy wyborze?

Jakie rolety okienne będą najbardziej odpowiednie do danego pomieszczenia? Rolety Zewnętrzne czy Rolety Wewnętrzne. Warto zatem zastanowić się, jakie mamy oczekiwania. Wybrane przez nas rolety okienne powinny spełniać nie tylko funkcje praktyczne, ale także estetyczne.

Rolety a zaciemnienie pomieszczenia

Aby dokonać odpowiedniego wyboru należy wziąć pod uwagę przede wszystkim stopień zaciemnienia pomieszczenia. Jeżeli zależy Państwu na zupełnym zaciemnieniu pomieszczenia należy zastanowić się nad  opcją typu rolety zewnętrzne.

A jeśli chcemy uzyskać w miarę duże zaciemnienie pomieszczenia (ale nie 99-procentowe) wówczas można wybrać np. rolety wewnętrzne w kasecie z podgumowaną tkaniną, jednak jeżeli  chcemy, aby rolety przepuszczały trochę światła wówczas muszą być wykonane z tkaniny transparentnej.

Kolejną cechą ważną przy wyborze odpowiedniej rolet jest kwestia dekoracyjna. Jeżeli rolety mają również służyć za element dekoracyjny należy wziąć pod uwagę ich kolorystykę. Ze względu na szeroki wybór tkaniny mogą być pastelowe, jednokolorowe lub wzorzyste. Wszystko uzależnione jest od gustu klienta.

ROLETY OKIENNE – MONTAŻ RÓŻNORODNYCH ROLET WEWNĘTRZNYCH

Montaż rolet również jest istotną cechą, która ma wpływ na wybór danej rolety. Wolno wiszące, klasyczne rolety montowane są do sufitu lub do ściany i mają za zadanie zasłonięcie całych okien lub wnęk okiennych. Ich montaż jest szybki, prosty i najtańszy. Ekranowe to takie, które można zastosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Mini rolety, ich montaż jest zbliżony do rolet klasycznych z tym, że instalowane są na poszczególne skrzydła okna.

Rolety rzymskie cechuje bogate wzornictwo, a tym samym szerokie możliwości dekoracyjne. Plisowane to takie, które mają możliwość przysłonięcia każdego okna, nawet tego nietypowego, a ich mocowanie jest bezinwazyjne. Kolejną cechą ważną przy wyborze odpowiednich rolet zewnętrznych jak i wewnętrznych jest ich cena.

Im bardziej elegancki materiał z jakiego jest wykonana roleta tym cena jest wyższa. Jednak ogólnie ceny rolet zewnętrznych i wewnętrznych nie są wygórowane co daje możliwości częstszego dokonywania zmian jeżeli chodzi o rodzaj czy kolorystykę rolet, a tym samym zmianę wystroju wnętrza.

Ciekawe rodzaje Rolet Wewnętrznych

Wyróżniamy rolety papierowe, tekstylne, bambusowe, trzcinowe, z folii refleksyjnej. Papierowe – jest to najtańsze i najczęściej wybierany materiał, który wykorzystywany jest do rolet plisowanych. Tekstylne – używane w mini roletach. Bambusowe i trzcinowe – wykorzystywane są w pomieszczeniach w stylu retro, dzięki ich zastosowaniu ocieplają pomieszczenie i są bardzo łatwe w montażu.

Z folii refleksyjnej – mają zastosowanie w pomieszczeniach nasłonecznionych, są idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń oszklonych. I ostatnią ważną cechą jest wybór rodzaju rolety w kasecie czy bez kasety. Rolety w kasetach to rozwiązanie bardziej eleganckie i praktyczne, jednak rolety bez kaset dodają więcej przytulności, delikatności, swobody w danym pomieszczeniu. Jakkolwiek to od Państwa zależy dokonanie najwłaściwszego wyboru.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz