nowe żaluzje drewniane czy warto

Żaluzje drewniane, które sprawdzą się w każdym domu

Okna są nieodłącznym elementem każdego domu czy mieszkania. Dzięki nim mamy widok na świat, na to, co się dzieje za oknem. Ale czasami konieczne jest by ukryć się przed wzrokiem innych. Chcąc mieć trochę prywatności zasłaniamy okna. Jak wybrać taki sposób zasłaniania okien, żeby było to zarówno praktyczne, jak i estetyczne? Dobrym rozwiązaniem są żaluzje drewniane, które będą świetnie wyglądać na Twoich oknach, zapewniając naturalne piękno, dzięki temu, że do ich produkcji wykorzystywany jest naturalny materiał, jakim jest drewno. Z tego artykułu dowiesz się czegoś więcej o zaletach żaluzji drewnianych i przekonasz się, że jest to dobry wybór do każdego mieszkania czy domu.

Co musisz wiedzieć o żaluzjach drewnianych

W przypadku żaluzji drewnianych zastosowane materiały naturalne tworzą niepowtarzalny klimat w pomieszczeniach, w których znajdują się takie żaluzje. Dostępne są w różnych rozmiarach, co powoduje, że z łatwością dopasujesz je do swoich okien. Montaż żaluzji jest prosty. Konstrukcja żaluzji pozwala na łatwą kontrolę natężenia oraz kierunku padającego światła. Dzięki temu, że lamele, z których zrobione są żaluzje mogą obracać się aż o 180 stopni, daje to wspaniałą możliwość regulacji ilości światła, które wpada do Twojego domu. Takie efekty wizualne pozwalają na zabawę światłem oraz cieniem, która odmieni wnętrze Twojego mieszkania czy domu. Na wygląd żaluzji wpływają takie elementy jak maskownica rynny górnej, obciążnik sznurka czy pokrętło. Żaluzje drewniane można zamontować nie tylko do sufitu czy ściany, ale też do ramy okiennej. W tym wypadku boczne prowadnice żyłkowe zapobiegną nieestetycznemu odstawaniu lamelek od szyby okiennej. Drewniane żaluzje okienne sprawdzą się w każdym domu czy mieszkaniu.

Czy drewniane żaluzje to dobry pomysł

Bez względu na to czy Twoje wnętrze jest urządzone w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy może rustykalnym żaluzje drewniane będą się pięknie prezentować na skrzydle okna, dodając funkcjonalnej elegancji w każdym pomieszczeniu. Decydując się na zakup żaluzji musisz wybrać szerokość lameli. Najczęściej dostępne są dwie szerokości: 25 lub 50 milimetrów. Co zatem wybrać? Jeśli okna są mniejszych rozmiarów to wtedy dobrze sprawdzą się lamele o szerokości 25 mm. Dzięki temu żaluzje nie będą sprawiać wrażenia zbyt dużych i za ciężkich w porównaniu do okien. Natomiast jeśli okna są dużych rozmiarów to lepszym wyborem będą lamele o szerokości 50 mm, które będą się dobrze komponować z dużymi, szklanymi powierzchniami.

Zalety żaluzji drewnianych

Główną zaletą takich żaluzji jest to, że są wykonane z drewna. Ten materiał naturalny z pewnością będzie dobrze pasował do pomieszczeń w każdym stylu. Szerokość żaluzji możesz dopasować do indywidualnych potrzeb i wybrać najlepszy dla siebie sposób sterowania żaluzjami. Dostępne są różne możliwości. Żaluzjami możesz sterować ręcznie, możesz wybrać sterowanie przy pomocy pilota wykorzystującego fale radiowe, a nawet skorzystać ze sterowania żaluzjami za pomocą smartfona przy użyciu aplikacji. Ta mnogość opcji sprawi, że zasłanianie okien może być tak proste, jak nigdy wcześniej. Żaluzje drewniane są dostępne w najróżniejszych wzorach. Możesz wybierać spośród bogactwa różnych gatunków drewna. Jeśli chcesz by listwy były w kolorze lipy syberyjskiej to nie ma najmniejszego problemu, by takie zamówić. Ciekawą ofertę możesz znaleźć na stronie Familyrollo.pl, gdzie znajdziesz nie tylko żaluzje, ale też rolety czy plisy.

Żaluzje drewniane pasujące do każdego wnętrza

Żaluzje wykonane z drewna są ponadczasowe oraz eleganckie. Montaż żaluzji jest niezwykle prosty i zazwyczaj nie jest inwazyjny. Dzięki temu możesz założyć żaluzje drewniane wszędzie tam gdzie będziesz tego potrzebować. Jednak musisz pamiętać, że są miejsca, w których żaluzje drewniane niekoniecznie się sprawdzą. Zaliczyć można do nich pomieszczenia, w których panuje wysoka wilgotność. Wobec tego łazienka lub kuchnia będą miejscem, gdzie żaluzje mogą się zdeformować ze względu na podwyższoną wilgotność. Lepiej nie stosować ich w tych pomieszczeniach. Niekorzystne będą też miejsca, gdzie występują duże wahania temperatury, takie jak altany czy ogrody zimowe. Tam również lepiej nie montować żaluzji drewnianych. Natomiast jeśli chodzi o inne pomieszczenia to drewniane żaluzje będą ich wspaniałą ozdobą dając wiele możliwości aranżacji przestrzeni.

Żaluzje bambusowe do Twojego domu

Coraz częściej pojawiają się osoby, dla których żaluzje bambusowe są idealnym uzupełnieniem wnętrza. Ich atutem jest funkcjonalność i korzystny kształt. Drewno bambusowe ma ciekawy i efektowny wygląd, który sprawi, że Twoje wnętrza będą wyglądać tak pięknie, jak nigdy przedtem. Kupując żaluzje drewniane zyskujesz wiele możliwości aranżacji, a dodatkowo może się okazać, że niepotrzebne będą Ci jakiekolwiek karnisze, bo to właśnie żaluzja sprawi, że skutecznie zasłonisz swoje okna. Przy zakupie żaluzji najlepszym wyborem będzie wysoka jakość i dopasowanie na wymiar, tak by korzystanie z żaluzji było wygodne i zapewniało odpowiednie zakrycie okien.

Wybierając żaluzje drewniane do swoich pomieszczeń sprawisz, że nabiorą one uroku. Drewno jest materiałem ponadczasowym i eleganckim, który sprawdzi się w przypadku wnętrz urządzonych w najróżniejszym stylu. Drewno jest naturalne i ekologiczne, co jest jego dodatkowym atutem, bo jest to materiał nieszkodliwy dla zdrowia. To wszystko sprawia, że żaluzje drewniane są świetnym wyborem, jeśli chodzi o zasłanianie okien.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz